۳۰-۰۸-۱۴۰۰

جواد فروغی

متولد ۱۳۵۸ در مشهد
قاری ، حافظ کل قرآن و مبلغ قرآنی

ایشان یکی از نوابغ جامعه قرآنی هستند که از همان کودکی با قرآن انس داشته و تلاوت های بی نظیری در مجامع مختلف انجام دادند و در دهه های ۶۰ و ۷۰ به عنوان نخبه قرآنی شناخته شدند . کمتر کسی هست که صدای بی نظیر ایشان در تلاوت را شنیده باشد و مجذوب تلاوتشان نشده باشد .

با یک سال جهش تحصیلی در سن ۱۷ سالگی در رشته ریاضی فیزیک دبیرستان را به پایان رسانده در سال ۷۷ در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه بین المللی کیش پذیرفته شده و در سال ۸۱ از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

حدود ۱۰ سال با تلاش مضاعف به فراگیری زبان انگلیسی و عربی اهتمام داشته تا در فرصت های مقتضی جوانان مسلمان خارجی را به سهم خود با واقعیات اسلام عزیز و قرآن مجید آشنا نماید.

شرکت در کنفرانس ها و مجالس مذهبی خارج از کشور و با سخنرانی انگلیسی و عربی در انتقال مفاهیم قرآن برای مسلمانان و غیر مسلمانان از افتخارات ایشان در خارج از کشور است.

با توفیقات الهی تا کنون بیش از ۳ هزار برنامه در داخل و خارج کشور اجرا نموده ام که ۲۰۰ برنامه قرآنی در کشورهای عربستان، سوریه، لبنان، اسکاتلند، مالزی، قطر، امارات، تایلند، انگلستان و … و دانشگاه های منچستر، لیورپول و بلک برن بوده است.

Top